Vejers Venner - se udvalgene

Vejers Venner - se udvalgene

Vejers Venner - udvalg i Vejers

Kultur udvalget:

Bodil Sommer

Vejers Havvej 74

frubodilsommer@gmail.com;

Sigrid Frandsen

Strandhotellet

strandhotellet@vejers.dk;

Musik udvalget:

Bruno Lauridsen

Vejers Havvej 27

brunolauridsen@hotmail.com;

Hans Verner Frandsen

Vejers Havvej 74

hans.verner.frandsen@dgi.dk;

Peter Nielsen

Vejers Havvej 25

peternil@post10.tele.dk;

Natur-udvalg:

Christen Espersen

Nordvej 102 A

ce@minibooster.com,

Allan Junge

Grundejerforeningen

ajunge@bws.dk,

Sports udvalget (Grundejerforeningens bestyrelse):

Allan Junge

Plantørstien 1

ajunge@bws.dk;

Peder Nissen Hansen

Nordvej 104

pnh@dlr.dk;

Dann Olsen

Sydvej 39

dann.olsen@eg.dk;

Lars Dalum

Mågevej 17 A

Lars.dalum@outlook.dk;

Christen Espersen

Nordvej 102 A

ce@minibooster.com;

Hans Verner Frandsen

Vejers Havvej 74

hans.verner.frandsen@dgi.dk;

Thomas Ebbesen

Ørnevej 6

aathe@post.tele.dk;

VM-arrangører 20-25 personer fra

Sportsklubber og andre ildsjæle

 

Petanque udvalget:

Thorkild Andersen

Jafdalsvej 75

thorkildmail@gmail.com;

Ulla & Gorm Troelsen (hjælpere)

Vejers Havvej 11 B

ullagorm@post.tele.dk;

Ravfestival-Vejers udvalget:

Bodil Sommer

Vejers Havvej 74

frubodilsommer@gmail.com;

Susanne Junge

Plantørstien 1

sannejunge@hotmail.com;

Pighvar-udvalg:

Peter Nielsen

Vejers Havvej 25

peternil@post10.tele.dk;

Hans Verner Frandsen

Vejers Havvej 74

hans.verner.frandsen@dgi.dk;

Thomas Ebbesen

Ørnevej 6

aathe@post.tele.dk;

Jule-udvalg:

Christel Lauridsen

Vejers Havvej 27

christel.lauridsen@eggrindsted.dk,

Gitte Bjerg

Vejers Havvej 16

gittebjerg@hotmail.com,

Urlaub in Vejers – kontakt-udvalg:

Christel Lauridsen

Vejers Havvej 27

christel.lauridsen@eggrindsted.dk,

Eberhard Hilse

Engesøvej 44

eberhardhilse@yahoo.com,

Vand-udvalget:

Henning Nielsen

Rådyrvej 22

henning@fryland-nielsen.dk,

Martin Kramer

Kræmmervej 15

martinkramer1@live.dk,

Thomas Jensen

Kratvej 5

TMSJ@ramboll.dk,

Dan Rosbjerg

Rylevej 20

dr@env.dtu.dk,

Allan Junge

Plantørstien 1

ajunge@bws.dk;

Telt-laug:

Henrik Højne Jessen

Violvænget 1

Mobil: 25333308

.