Vejers Venner - se udvalgene

Vejers Venner - se udvalgene

Vejers Venner - udvalg i Vejers

Kultur udvalget:

Bodil Sommer

Vejers Havvej 74

21194860

frubodilsommer@gmail.com;

Gitte Espersen

Nordvej 102 A

 

gitte-espersen@outlook.com;

Inger Nørregaard

Gøgevej 13

22391551

noerregaard@pc.dk;

Susanne Junge

Plantørstien 1

29223929

sannejunge@hotmail.com;

Bodil Søbye

Engesøvej 20 A

22809734

bsa@tdcspace.dk;

Lena Mortensen

Havstien 16

60631300

jh@oilfield.dk;

 

Musik udvalget:

Bruno Lauridsen

Vejers Havvej 27

41415430

brunolauridsen@hotmail.com;

Hans Verner Frandsen

Vejers Havvej 74

23307264

hvf270449@gmail.com;

Peter Nielsen

Vejers Havvej 25

30281925

peternil@post10.tele.dk;

 

Natur-udvalg:

Christen Espersen

Nordvej 102 A

40284849

ce@minibooster.com,

Allan Junge

Grundejerforeningen

40539756

ajunge@bws.dk,

 

Sports udvalget (Grundejerforeningens bestyrelse m.fl.):

Allan Junge

Plantørstien 1

40539756

ajunge@bws.dk;

Peder Nissen Hansen

Nordvej 104

24229908

pnh@dlr.dk;

Dann Olsen

Sydvej 39

20859891

dann.olsen@eg.dk;

Lars Dalum

Mågevej 17 A

29441044

Lars.dalum@outlook.dk;

Christen Espersen

Nordvej 102 A

40284849

ce@minibooster.com;

Hans Verner Frandsen

Vejers Havvej 74

23307264

hvf270449@gmail.com;

Thomas Ebbesen

Ørnevej 6

40311902

aathe@post.tele.dk;

Arrangører Sportsugen:

 

 

 

Fitness – Imove Varde/Jette Oskarson

IFV-Varde

 

jeos@ifv-varde.dk;

Mindfullness – Hanne Vedsted Hansen

København

 

hanne@skee.dk;

VM-Fisk – Lars Dalum

Se ovenfor

Se ovenfor

Lars.dalum@outlook.dk;

VM-Strandlege – Dalum+Frandsen/Sommer

Se ovenfor

Se ovenfor

Se ovenfor !

VM-Orienteringsløb – Sven Wodschow

Vejers Havvej 1A

21418649

swo@nst.dk:

VM-Tennis – Børge Vilhelmsen

Rosenvej 14

27641590

bvilhelm@gmail.com;

VM-Petanque – Ulla & Gorm Troelsen

Se nedenfor

Se nedenfor

ullagorm@post.tele.dk;

VM-Golf – Erik Jørgensen

                   Hans Jørn Bollerslev

Rosenvej 5

Risvej 6

20821830

bilcentret@outlook.dk;

bollerslev48@gmail.com;

VM-Beach Soccer – Erik Thøgersen

Lyngdalsvej 6

24762776

connyerik02@gmail.com;

VM-Beach-Volley – Niels Christian Nørregaard

Se nedenfor

Se nedenfor

noerregaard@pc.dk;

VM-Minigolf – Peter Nielsen

Se ovenfor

Se ovenfor

peternil@post10.tele.dk;

Pansermuseet – Bo Hagsten

 

 

bohagsten@gmail.com;

Røde Kors - Benjamin

 

41727750

 

 

 

 

 

 

Petanque udvalget:

Ulla & Gorm Troelsen

Vejers Havvej 11 B

 

ullagorm@post.tele.dk;

 

Rav-festival udvalget:

Bodil Sommer

Vejers Havvej 74

21194860

frubodilsommer@gmail.com;

Susanne Junge

Plantørstien 1

29223929

sannejunge@hotmail.com;

 

Pighvar-udvalg:

Peter Nielsen

Vejers Havvej 25

30281925

peternil@post10.tele.dk;

Hans Verner Frandsen

Vejers Havvej 74

23307264

hvf270449@gmail.com;

Thomas Ebbesen

Ørnevej 6

40311902

aathe@post.tele.dk;

 

Jule-udvalg:

Christel Lauridsen

Vejers Havvej 27

41405630

christel.lauridsen@eggrindsted.dk,

Juno Boni

Vejers Havvej 29 A

40406946

bonijuno@gmail.com;

 

Urlaub in Vejers – kontakt-udvalg:

Christel Lauridsen

Vejers Havvej 27

41405630

christel.lauridsen@eggrindsted.dk,

Eberhard Hilse

Engesøvej 44

 

eberhardhilse@yahoo.com,

 

 

 

 

Telt og andre opgaver:

Henrik Højne Jessen

Violvænget 1, Oksbøl

25333308

hurtigjessen@hotmail.com;

John

Oksbøl

Kontakt via Henrik

Kontakt via Henrik

Bente Møller

Gøgevej 3

23671883

bente.ahlgreen@gmail.com;

Thomas & Aase Ebbesen

Ørnevej 6

40311902

aathe@post.tele.dk;

Arvid & Annette Lauersen

Gøgevej 28

23242263

arvid@bbsyd.dk;

Bjarne & Sanne Andreasen

Sydvej 49

 

boldsen@post10.tele.dk;

Eberhard & Ulla Hilse

Engesøvej 44

 

eberhardhilse@yahoo.com,

Niels Christian & Inger Nørregaard

Gøgevej 13

30315971

noerregaard@pc.dk;

Inger Lise & Hans Hille

Engesøvej 78

 

famhille@privat.dk;

Kaj Himmelstrup

Vestparken 18, Oksbøl

40153881

oksbol@live.dk;

Dorte Pedersen

Vejers Havvej 25

21447730

peternil@post10.tele.dk;

Hans Gejl

Arrildsøvej 7

53613729

gejl@bbsyd.dk;

Sigrid & Erik Jørgensen

Rosenvej 5

20821830

bilcentret@outlook.dk;

Pia & Uwe Olsen

Vejers Havvej 8

29930708

piariisolsen@gmail.com;

Birgitte & Arne Riis

Nordvej 100

21233700

Rulkedalens54@yahoo.com;

Dirk Achilles

Nordvej 15

+49 1718309222

75277329

Dirk.achilles@d-achilles.de;

 

Vand-udvalget:

Henning Nielsen

Rådyrvej 22

 

henning@fryland-nielsen.dk,

Martin Kramer

Kræmmervej 15

 

martinkramer1@live.dk,

Thomas Jensen

Kratvej 5

 

TMSJ@ramboll.dk,

Dan Rosbjerg

Rylevej 20

 

dr@env.dtu.dk,

Thomas Ebbesen

Ørnevej 6

40311902

aathe@post.tele.dk;

Allan Junge

Plantørstien 1

40539756

ajunge@bws.dk;

 

 

.